AFYON İL MEM ARGE

Yarını İnşa Et Programı

Yarını İnşa Et Programı

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfının 2019-2020 eğitim öğretim yılında; Adana ,Adıyaman, Afyonkarahisar, Balıkesir ve Bartın illerinde lise kademesinde görevli  öğretmenler ile resmi/özel tüm lise öğrencilerine yönelik Yarını İnşa Et Programı kapsamında Sabancı Vakfı tarafından desteklenen MEB onaylı ''Hayalini Tasarlayanlar'' projesi için başvurular www.hayalinitasarlayanlar.org internet sitesi üzerinden başlamış olup 20 Ocak 2020 son başvuru tarihi olarak belirlenmiştir.

Öğrencilerimize, geleceğin gereken yeterliliklerini kazandırma vizyonuyla başlatılan bu projeye Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı resmi/özel tüm liselerin en az bir öğretmenle başvuru yapması zorunludur. Proje başvurusu resmi veya özel liselerde görev yapmakta olan her branştan öğretmene açıktır. Başvurusu kabul edilen öğretmenler Şubat ayında çevrimiçi derslere katılacak, Şubat veya Mart ayında kendi şehirlerinde gerçekleştirilecek olan 2 günlük Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimine katılacak, Mart ayında öğrencilerin yetenek ve ilgilerine göre öğrenci takımı oluşturacak, Nisan ayında TTGV tarafından okullara verilen kitlerle altı haftalık süreçte öğrencilere rehber olunarak projeler oluşturulacak ve son olarak sürece katılım motivasyonu ve proje değerlendirmesi sonucunda 20 projeden biri olan takımlar Ağustos ayında bir hafta sürecek deneyim kampına alınacaktır.

 

http://hayalinitasarlayanlar.org/ linkinden detaylı bilgi ve başvuru sayfasına ulaşabileceğiniz projeye katılımız hususunda gereğini arz ederim.

Proje Takvimi:

Başvuru:  08.01.2020-20.02.2020

Çevrimiçi Dersler: Şubat 2020

2 Günlük Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi : Şubat-Mart 2020

Öğrencilerle Takım Oluşturma: Mart 2020

Projelere Rehberlik Etme:  Mart-Nisan 2020

Deneyim Kampı: Ağustos 2020

 

09-01-2020

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.