TÜRKÇE ÖĞRETMENLERİ PİSA ÇALIŞTAYI
![TÜRKÇE ÖĞRETMENLERİ PİSA ÇALIŞTAYI](/meb_iys_dosyalar/2020_03/03225820_958a9c0f-3d1d-4083-bc8f-2136d7517ccf.jpg)
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi tarafından düzenlenen PİSA öğretmen çalıştayı ikinci gününde Emir Murat Özdilek Mesleki Teknik Anadolu Lisesi nde Türkçe Öğretmenlerine yönelik mesleki çalışma ile devam ediyor.
Merkez ve ilçelere bağlı ortaokullarda görev yapan 100 gönüllü Türkçe öğretmeninin katılımıyla gerçekleşen çalıştayda PİSA sınavında okuma becerileri alanına yönelik öğrencilerde görülen başarısızlığın sebepleri ve saptanan problemlere ilişkin çözüm önerilerinden oluşan Afyonkarahisar ili örnekleminde bir çalıştay raporu hazırlanmıştır.
Çalıştay, 4 Mart 2020 Çarşamba günü Fen Bilimleri öğretmenlerine yönelik mesleki çalışma ile devam edecektir.