TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Eğitici Eğitimleri Gerçekleştirildi
TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Eğitici Eğitimleri 4 Aralık 2019 Tarihinde Gerçekleştirildi![TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Eğitici Eğitimleri Gerçekleştirildi](/meb_iys_dosyalar/2019_12/05133921_IMG-20191204-WA0012.jpg)
TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında geçen yıl okullarımızca 190 proje başvurusu yapılmış ve bu projelerden 16 tanesi Konya Bölge Sergisine seçilmişti. 2020 yılı için Müdürlüğümüz 300 proje başvurusu ve 25 projenin Bölge Sergisine seçilmesi hedeflemektedir. Bu amaçla kendi ilçelerindeki öğretmenlere bilgilendirme ve sunum yapmaları amacıyla 17 ilçemizden gelen 30 öğretmenimize İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi TÜBİTAK Temsilcimiz Ömer BOZDAĞ koordinatörlüğünde Uydukent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 4 Aralık 2019 tarihinde eğitimler verilmiştir. Eğitimlere İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Betül ERSÖZ ÖZCAN katılmıştır.