AFYON İL MEM ARGE

TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet HACIBEYOĞLU Tarafından Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet HACIBEYOĞLU Tarafından Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

6 Aralık 2019 Cuma günü TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doç.Dr.Mehmet HACIBEYOĞLU, merkez ve merkeze bağlı ortaokul ve liselerimizin yöneticileri ile öğretmenlerimize TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması hakkında sunum gerçekleştirdi.

Afyon Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doç.Dr.Mehmet HACIBEYOĞLU, TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatör Yardımcısı Mücahit YILMAZ, Şube Müdürlerimiz Mustafa GÜNAY, Betül ERSÖZ ÖZCAN, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz katıldı.

TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doç.Dr.Mehmet HACIBEYOĞLU sunumlarında bu yıl Lise Araştırma Projeleri Yarışmasının 51.'sinin, Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışmasının 14.'sünün düzenlendiğini, Afyonkarahisar'ın gerek başvuru sayılarında gerekse bölge sergisine katılımda oldukça başarılı olduğunu, yapılacak küçük katkı ve çalışmalarla daha da iyi noktalara geleceğini söyledi. TÜBİTAK'ın başvuru ve değerlendirme aşamalarındaki yeniliklerinden ve uygulamalarından bahseden HACIBEYOĞLU, TÜBİTAK'ın amacının proje kültürünü yaygınlaştırmak, genç bireylere bilimsel çalışma ve düşünme yetisini kazandırmak, test yöntemleriyle uğraşırken proje çalışmalarıyla hayata üreten, düşünen ve sorgulayan pencereden bakmayı öğretmek ve genç nüfusumuzu yüksek kaliteli araştırmalar yapar hale getirmek olduğunu ifade etti.

TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doç.Dr.Mehmet HACIBEYOĞLU'NUN yapmış olduğu sunuma ulaşmak için;

/meb_iys_dosyalar/2019_12/11101248_Lise_Ortaokul_Proje_yarismasi_2020_yeni.pdf

 

 

11-12-201911-12-201911-12-201911-12-2019

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.