AFYON İL MEM ARGE

Milli Mücadele Zaferleri Robotik Gösterileri

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Milli Mücadele Robotik Takımı " Milli Mücadele Zaferleri Robotik Eğitimleri ve Sergisi"
Milli Mücadele Zaferleri Robotik Gösterileri

Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve SANLAB işbirliğinde öğrencelerimizin tasarladığı Milli Mücadele Zaferleri Robotik Gösterilerine Valimiz Mustafa TUTULMAZ, Afyonkarahisar Milletvekili Ali ÖZKAYA ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Şube Müdürümüz Mustafa GÜNAY, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE birimi ve vatandaşlarımız katıldılar.

Proje kapsamında 25 Ağustos'ta başlayan 9 Eylül'de düşmanın denize dökülmesine kadar süren zaferlerimiz robotlarla anlatıldı. Milli Mücadelemizin 16 gün sürmesine atfen 16 özel senaryo geliştirildi. Senaryolar Tarih öğretmelerimizin rehberliğinde hazırlandı. Proje kapsamında ilkokul ve ortaokullardan 40 öğrencimiz hem robotik hem tarih eğitimi aldı. Her iki bilgiyi harmanlayan öğrencilerimiz 16 senaryoyu anlatan 16 özel robot tasarladı. Ayrıca Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve SANLAB işbirliğinde farklı branşlardan 150 öğretmenimiz de Robotik Kodlama Eğitimi aldılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN konuşmasında; "Millî Mücadele döneminde yaşanan kahramanlıklar ve kazanılan zaferler Millî Mücadele Robotik Takımı tarafından robotlarla anlatılıyor. Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle kurulan Millî Mücadele Robotik Takımı, ilimizdeki ortaokullarda okuyan öğrencilerimizden oluşmaktadır. Temmuz ayında başlattığımız proje kapsamında 40 öğrencimize robotik kodlama eğitimi verildi. Proje kapsamında tarih öğretmenlerimiz görevlendirildi. Tarih öğretmenlerimiz milli mücadelede öne çıkan zafer ve kahramanlarımızı tespit etti. Seçilen her olay ve kişiler Millî Mücadele Robotik Takımı öğrencilerimiz arasında paylaşıldı. Proje kapsamında katılımcılar Kocatepe başta olmak üzere Millî mücadelenin gerçekleştiği mekânları ziyaret etti. Akabinde öğrencilerimiz kendi üzerlerine düşen olayı en iyi anlatacak robotları üretti. Üretilen robotlar tamamen ortaokul öğrencilerimiz tarafından tasarlanmış ve kodlaması yapılmıştır. Bu proje ile robotik kodlama araçlarının, sadece yazılım eğitiminde değil aynı zamanda bilim eğitiminde de kullanılabileceğini gösteren öğrencilerimize, SANLAB eğiticilerimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE çalışanlarımıza ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Afyonkarahisar Millî Mücadele Robotik Takımı tarafından hazırlanan Millî Mücadele Zaferleri Robotik Gösterisi 26 - 27 Ağustos tarihlerin de Zafer Meydanı'nda sergilendi.

 

02-09-201902-09-201902-09-201902-09-201902-09-2019

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.