AFYON İL MEM ARGE

Kendin Yap Atölyesinde

Kendin Yap Atölyesinde

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün YENEP (Yeni Nesil Eğitim Programı) kapsamında hazırladığı, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, LEGO Kodlama İstasyonu'nda görev alabilecek öğretmenlerimize yönelik düzenlenen 'Yenep Lego Kodlama Eğitimi'  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın katıldığı açılış programıyla başladı.

Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyesinde kurulan LEGO Kodlama İstasyonu'nda gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra Şube Müdürümüz Betül ERSÖZ ÖZCAN, Okul Müdürü Süleyman SARIGÖL, AR-GE personelimiz Nursefa KESKİN, Zafer Kalkınma Ajansı Eğitmenleri ve kodlama konusunda temel bilgiye sahip olan 20 öğretmenimiz katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN yapay zeka çağının yaşandığı günümüzde geleceğimizin umudu olan çocuklarımızın her anlamda bilgili ve donanımlı olması gerektiğini belirterek; "Çocuklarımız, Lego firmasının sponsorluğu kapsamında kurulacak olan LEGO Kodlama İstasyonu'nda çalışır robot tasarımları için mantıksal düşünme becerilerini harekete geçirecek, analitik düşünme becerileri kullanarak görevleri tamamlama, yön bulma, koordinat sistemi ve fiziksel büyüklükleri gerçek hayat problemi olarak tanıma fırsatı bulacaktır. Aynı zamanda tasarım yapmaya istekli olma, teknoloji üretiminde özgüven kazanma, mühendislik tasarım aşamalarını öğrenme/uygulama ve matematik bilimini günlük hayata uygulama gibi kazanımlar elde edecektir.

Lego Robotik Kodlama İstasyonu'nda çocuklarımıza rehberlik edecek öğretmenlerimize yönelik hazırladığımız YENEP Lego Kodlama Eğitimine bugün başlamış bulunuyoruz. İki gün süresince 20 öğretmenimize, 20 saat eğitim verilecek. Hepinize eğitimlerinizde başarılar diliyor burada edineceğiniz bilgileri kullanarak öğrencilerimiz ile birlikte keşifler yapacağınıza inanıyorum. Projede emeği geçen Zafer Kalkınma Ajansına, AR-GE birimimize, eğitmenlere ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.  

Program süreçle ilgili eğitimler ve değerlendirmelerin yapılmasıyla sona erdi.

05-03-202005-03-202005-03-2020

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.