AFYON İL MEM ARGE

Kendin Yap Atölyemiz Açıldı

Kendin Yap Atölyemiz Açıldı

 

Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı (YENEP) çerçevesinde oluşturulan "Kendin Yap Atölyemizin" açılış programına Sayın Valimiz Gökmen ÇİÇEK, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel EROĞLU, Milletvekili İbrahim YURDUNUSEVEN, Vali Yardımcımız Nurullah KAYA, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli OĞUZ, Ticaret Odası Genel Sekreteri Ali ŞENOL, Rektör Yardımcısı Pr. Dr. Murat PEKER, Gençlik Spor İl Müdürü Feyzullah DERECİ,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz diğer protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve basın mensuplarıkatıldı.

 

 Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel EROĞLU;'' Kendin Yap Atölyesi ve benzeri teknolojik projeleri destekliyoruz. Öğrencilerimizin kendilerini bu alanlarda geliştirerek geleceğimiz adına güzel çalışmalar yapmalarını da fazlasıyla önemsiyoruz. Gün geçtikçe teknoloji alanında yetişmiş gençlere ihtiyacımız artıyor. Bu projeye destek veren Zafer Kalkınma Ajansına ,İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.'' dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; " Kendin Yap Atölyesi, ilimizde eğitimin, teknolojinin gereklerini yerine getirecek şekilde, yeniden yapılandırma çalışmalarımızın sonucunda kurulmuş bir atölyedir. 2023 Vizyonumuza uygun olarak "çocuklarımızın eğitim hayatlarının ilk yıllarında teknolojiyi üretim aracı olarak kullanmaları, bilgiye ulaşabilen ve yaratıcı ve yaratıcı düşünen bireyler yetiştirme " hedefi doğrultusunda çocuklarımızın sadece hazır olan yazılımları tüketmesini değil, bilişim teknolojilerinin günlük hayatta karşılaşılan sorunlara çözüm üretmelerine vesile olacaktır. Bu istasyonlar sayesinde çocuklarımız ilkyardımı da içeren hayatta kalma becerileri ile sosyal hayatta kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini ve özgüven kazanmalarını sağlayacaktır. 

 

Zafer Kalkınma Ajansının YENEP kapsamında Tr 33 Bölgesi illeri olarak desteklemiş olduğu Kendin Yap Atölyeleri, İlimizde de oluşturulmuştur. 9 İlçemizde ve İl Merkezi olarak toplamda 10 merkezde farklı istasyonlar kurulmuştur. Şu an burada açılışını yaptığımız Atölyemizde 11 sabit, 1 mobil atölyemizde de 2 istasyon olmak üzere toplam 13 istasyon ile uygulamaya geçilmiştir. Projede açılan istasyonlarda görev almak üzere ve okullarında yenilikçi eğitim teknolojisine sahip olabilmeleri için bugüne kadar 241 öğretmenimize eğitici eğitimleri verilmiştir.

 

Sözlerime son verirken, Bu projenin yazımından kurulumuna kadar emeği geçen Müdürlüğümüz ARGE birimine, projemizi destekleyerek bize bu fırsatı sunan Zafer Kalkınma Ajansımıza, yine Atölyelerimizin kurulmasında ayni ve nakdi destek sağlayarak paydaşımız olan Afyonkarahisar Valiliğimize, ATSO, ASELSAN ve AFAD Müdürlüğümüze şükranlarımı sunuyor bir kez daha sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum." dedi.

 

Açılış programı ziyaretçilerimizin istasyonları gezmesi ile son buldu.

02-04-202102-04-202102-04-202102-04-202102-04-202102-04-202102-04-202102-04-202102-04-2021

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.