AFYON İL MEM ARGE

Kendin Yap Atölyeleri Robotik Kodlama Eğitici Eğitimleri Başladı...

Kendin Yap Atölyeleri Robotik Kodlama Eğitici Eğitimleri Başladı...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ARGE Biriminin hazırladığı, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen YENEP (Yeni Nesil Eğitim Programı) Afyonkarahisar Kendin Yap projemiz içeriğinde yer alan 'Yapay Zekâ ve Kodlama Eğitici Eğitimleri'  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın katıldığı açılış programıyla başladı.

Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyelerimizde gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra Şube Müdürlerimiz Mustafa GÜNAY, Betül ERSÖZ ÖZCAN, Okul Müdürü Süleyman SARIGÖL, AR-GE personelimiz, Educatıon  Assocıatıon Eğitmeni İsmail NAMLI ve kodlama konusunda temel bilgiye sahip olan ve özellikle ilimizde kurulması planlanan kendin yap atölyelerinde eğitmenlik yapabilecek 20 öğretmenimiz katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "İlimizde büyük çabalar sarf ederek oluşturmaya çalıştığımız Kendin Yap Atölyelerimiz teknolojiyi, tüketim için değil üretim amacıyla kullanabilmemizi sağlayacak. Bu atölyelerin işlevsel kullanımı ve öğrencilerimizin tam olarak faydalanabilmesi, öğretmenlerimizin yeterliliklerinin artırılması amacıyla Robotis Firması tarafından Kodlama eğitimi Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyesinde gerçekleştirilecektir. Benimde özellikte üzerinde durduğum ve her alanda destek verdiğim YENEP (Yeni Nesil Eğitim Programı) Afyonkarahisar Kendin Yap projemiz kapsamında eğitim verdiğimiz öğretmenlerimiz, çocuklarımızın çağa ayak uydurmalarına katkıda bulunulacaktır. Bunun yanında faaliyetimiz sonucunda öğretmenlerimiz, dijital eğitim kaynakları ve yöntemleri konusunda bilgi sahibi olacak ve eğitim ile insana yapılan yatırımlar sonucu iyi yetişmiş, geleceğe güvenle bakan nesiller yetişecek,  bu da kaliteli yaşantı ve sağlıklı toplum oluşmasının temel taşı olacaktır. 16-20 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek eğitim ayağının ilkine bugün başlamış bulunuyoruz. Hepinize eğitimlerinizde başarılar diliyor burada edineceğiniz bilgileri katlayarak çoğaltacağınıza inanıyorum. Projede emeği geçen Zafer Kalkınma Ajansına, firmalara, AR-GE birimimize, eğitmenlere ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Program süreçle ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerin yapılmasıyla sona erdi.

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.