AFYON İL MEM ARGE

Geleceğin Dahileri İçin DEHA - "Değerler Hareketi" Projesi Eğitimleri Tamamlandı

Geleceğin Dahileri İçin DEHA - Değerler Hareketi Projesi kapsamında 10 öğretmenimiz Estonya'da gerçekleştirilen eğitimlerini tamamlamışlardır. 
Geleceğin Dahileri İçin DEHA -

Erasmus+ programı kapsamında 2018 yılında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilmeye layık görülen, Dış İşleri Bakanlığı ve AB tarafından desteklenen, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünce yürütülen "Geleceğin Dahileri İçin DEHA - Değerler Hareketi Projesi" nin Estonya'da gerçekleştirilen eğitimleri tamamlanmıştır.

Değerler Hareketine katkı sağlanması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz liderliğinde Beyyazı Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Fethibey Ortaokulu, Nurettin Karaman İlkokulu, Hamidiye Ortaokulu, Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu, Salar İlkokulu, Huriye Aşkar Ortaokulu, Şuhut Gazi Paşa Ortaokulu ve Yunus Emre Ortaokulu arasında bir konsorsiyum kurularak değerler eğitiminde öğretmen niteliklerinin artırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Bu okullardan 40 öğretmenimiz projede yer almış olup, onar kişilik gruplar halinde İngiltere, Almanya, Hollanda ve Estonya'da yer alan ve alanında uzman kurs merkezlerinden 4 farklı ana başlıkta kurs almışlardır. Proje ile okullarımız ve Avrupalı kuruluşlar arasında uluslararası işbirlikleri gerçekleştirilmiş olup, Avrupa düzeyinde iyi örneklerin yaygınlaştırılması ve Değerler Eğitiminde uygulama birliği oluşturulmasına katkı sağlanmıştır.

Projenin dördüncü ve son akışı olan eğitimler ise Estonya'nın Tallin şehrinde, Tallin Üniversitesi'nde 27 Ağustos- 04 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi. Projeye katılan 10 katılımcı öğretmen "Değerler Eğitiminde Avrupa'da kullanılan materyalleri tanıma, değerler eğitimi kavramlarının sosyal ve psikolojik etki değerlendirmeleri, temel kavram analizi ve değerler eğitiminde kullanılabilecek öğrenim stratejileri" konularında eğitim aldılar. 

 

25-09-201925-09-201925-09-2019

 

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.