AFYON İL MEM ARGE

FIRST LEGO League Afyonkarahisar da Gerçekleşti.

FIRST LEGO League Afyonkarahisar da Gerçekleşti.

Zafer Kalkınma Ajansı ve Bilim Kahramanları Derneği ile yapılan Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı Gönüllü Mentorluk Protokolü çerçevesinde 9-16 yaş arasına yönelik Türkiye'de Bilim Kahramanları Buluşuyor adıyla uygulanan 16. Sezon FIRST LEGO League Afyonkarahisar da gerçekleşti.


Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Salonu'nda gerçekleştirilen törene, Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ'ın yanı sıra, Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli OĞUZ, Bilim Kahramanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sıddıka Semahat DEMİR,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Betül ERSÖZ ÖZCAN Zafer Kalkınma Ajansı TR33 Bölgesi illeri Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak ile Antalya, Burdur, Denizli, Isparta, Erzurum illerimizden çok sayıda öğrenci katıldı.


İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, böylesine büyük ve kapsamlı bir organizasyonun ilimizde gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmalarında; " Amacımız, ortaokul ve Liseler düzeyinde yapılan bu etkinliklerle öğrencilerimizin kabiliyet ve yeteneklerini, ulusal ve uluslararası düzeyde, çağın bilim ve teknolojisine uygun bir şekilde geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Tüm takımlarımıza ilimize hoş geldiniz diyor katılımlarınızdan ve yaptığınız güzel çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyorum" dedi.


Törende konuşan Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ: "Gelecek ve umut bilimdedir. Artık devletlerin, milletlerin gücü bilimde elde ettiği başarı ile ölçülüyor. İnşallah sizlerde bilimin değişik alanlarında yapacağınız buluşlarla önümüzdeki süreçte Türkiye'de ve dünyada söz edilen kişilerden olacaksınız. Bu katkılarınızla da ülkemize ve insanlığa büyük fayda sağlamış olacaksınız. Bu organizasyonu sağlayan ve emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi.

09-03-202009-03-202009-03-202009-03-202009-03-202009-03-2020

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.