Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı
Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı 10 Ekim 2019 Perşembe günü gerçekleştirildi.![Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı](/meb_iys_dosyalar/2019_10/18085206_IMG-20191015-WA0003.jpg)
10 Ekim 2019 tarihinde Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi'nin gerçekleştirmiş olduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında toplamda 22 proje görevli öğrenciler tarafından sergilendi.
Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mevlüt ÇINAR, Şube Müdürlerimiz A.Fevzi ÖZDEMİR, Mustafa KOÇAK, Mustafa GÜNAY, Ar-Ge biriminden panelist/gözlemci olarak Necla TABAK katıldı. Sergide, TÜBİTAK lise ve ortaokul araştırma projeleri kapsamında bölge ve Türkiye finallerine katılan projelerin yanı sıra Milli Savunma Sistemimize katkı sağlamak amacıyla üretilen roket, dron ve insansız hava araçları katılımcıların yoğun ilgisini çekti.