AFYON İL MEM ARGE

Doğada Birlikteyiz Projesi

Doğada Birlikteyiz Projesi

2023 Eğitim Vizyonu temalarına dayanarak; çocukların kendi bölgelerinin kültür, sanat ve coğrafi kapasitesini keşfetmesi amacıyla dersle bütünleşik ya da okul dışı öğrenme ortamları oluşturmak, 21 yy. becerilerinden; yaratıcılık, işbirliği, takım çalışması, esneklik, sağlıklı iletişim gibi yetileri öğretmen, öğrenci ve velilere kazandırmak, sosyal ve sportif becerileri artırarak öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi olarak 'DOĞADA BİRLİKTEYİZ' projesi oluşturulmuştur.

Projemiz ile 1. Etapta; hizmet içi eğitim kapsamında il merkez ve ilçelerimize bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerimize duyuru yapılarak gönüllü öğretmenlerimiz belirlendi. 130 kişiye uzman eğitimcilerimiz tarafından Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu'nda hafta içi beş günlük ve hafta sonu Cumartesi günleri olacak şekilde 3 hafta, 'ORYANTİRİNG EĞİTİMİ' , 'DOĞA YÜRÜYÜŞÜ' ve ETKİLİ ANNE BABA EĞİTİMLERİ mesai saatleri dışında verilecektir. 

Eğitimlerden sonra eğitim öğretim yılının 2. döneminde oryantiring ve doğa yürüyüşü eğitimi alan öğretmenlerin bulunduğu okullarda 'ORYANTRİNG TURNUVASI ve 'DOĞA ŞENLİĞİ' düzenlenecektir. Oryantiring turnuvasına; öğretmenlerin, öğrencilerden oluşturacağı takımlar katılacaktır.

Doğa Şenliğinde; okul kültürü oluşturmak adına okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılacaktır. Şenlikler doğa yürüyüşü eğitimini alan öğretmenler tarafından organize edilecektir. Veli-öğretmen-öğrenci arasındaki bağı güçlendirme amacıyla; oryantring turnuvası ve  doğa şenliği sırasında,oryantring etkinlikleri, doğa yürüyüşleri, sportif faaliyetler ve etkili anne baba eğitimi üzerine söyleşiler gerçekleştirilecektir.

Yoğun katılım sebebiyle bu eğitimler projemizin ikinci etap olarak da düzenlenebilecektir. İkinci etap eğitimleirne katılmak isteyen öğretmenleirmizin linkteki formu dogadabirlikteyiz@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir. İkinci etap tarihleri katılım durumuna göre daha sonra belirlenecektir.

Oryantiring Eğitimi İçin: /meb_iys_dosyalar/2019_10/22135633_Oryantring_HzmeticieYitim_Basvuru_Formu.xls

Doğa Yürüyüşü Eğitimi İçin: /meb_iys_dosyalar/2019_10/22135610_DoYa_YuruyuYu_Hizmetici_BaYvuru_Formu.xls

 

06-11-2019

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.