AFYON İL MEM ARGE

Değerler Eğitimi ve Tiyatro Sporu Projesi Toplantısı

Değerler Eğitimi ve Tiyatro Sporu Projesi Toplantısı

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimince hazırlanan Değerler Eğitimi ve Tiyatro Sporu Projesi kapsamında öğretmen değerlendirmeleri ve proje şenlik organizasyonu toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN başkanlığında gerçekleştirildi.

Kendin Yap Atölyelerimizin Salonunda yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanı sıra Şube Müdürümüz Betül ERSÖZ ÖZCAN, Okul Müdürü Süleyman SARIGÖL, AR-GE personelimiz Nursefa KESKİN, Zafer Kalkınma Ajansı Eğitmenleri ve farklı okul ve branştan 40 öğretmenimiz katıldı.

Toplantıda, Şube Müdürümüz Betül ERSÖZ ÖZCAN proje hakkında bilgilendirme yaparak; " Lise ve ortaokullarımızda 6( 4 asil, 2 yedek) öğrenciden oluşacak tiyatro sporu ekipleri oluşturulacak. Bu ekipler aralarında karşılıklı olarak değerler eğitimi konularını anlatacakları doğaçlama turları oynayacak. Öğretmenler hizmet içi eğitimlerde tiyatro sporu hakkında ayrıntılı fikir sahibi olabilecek. Hizmet İçi Eğitimlerini tamamlayan Lider Öğretmenler, tiyatro sporu uygulamalarını öğrencilere öğreterek Yılsonu Değerler Eğitimi konulu Tiyatro Sporu Şenliği'ne başvurabilecek" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN toplantıda iyi karakterli bireyler yetiştirmenin önemine değinerek; "Tiyatro sporu aracılığı ile çocuklarımızda temel değerlerimizi pekiştirmek, çocuklarımızın kendilerine ve topluma yararlı olacak temel değerleri psikolojik, bilişsel ve sosyal gelişimlerine uygun olarak kazanmalarını sağlamak çok önemli. Çocuklarımızın kazandıkları değerleri davranışla ifade etmeleri yönünde fırsat vermek gerekir. Karakter ve Değerler Eğitiminin ailede ve okulda paralel bir şekilde işleyişini sağlamak için bizlere büyük görevler düşüyor. Bunu gerçekleştirmek için de tiyatro sporu gibi aktivitelerin faydalı olacağını düşünüyorum. Proje kapsamında şu ana kadar 200 öğretmenimize hizmet içi eğitim verildi. Şu an toplantıda bulunan 40 öğretmenimize ise tiyatro sporu hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapılacak. Öğretmenlerimiz de Tiyatro Sporu uygulamalarını öğrencilerine öğreterek Yılsonu Değerler Eğitimi konulu Tiyatro Sporu Şenliği'ne katılmak için çalışmalar yapacak. Hepinize yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum" dedi05-03-202005-03-2020

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.