AFYON İL MEM ARGE

AKÜ ile STEM Eğitiminde İş Birliği Protokolü İmzalandı

AKÜ ile STEM Eğitiminde İş Birliği Protokolü İmzalandı

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Afyon Kocatepe Üniversitesi arasında Afyonkarahisar ilinde bulunan tüm okullarda eğitim kalitesini yükseltmek, sosyal ve bilimsel işbirliğini geliştirmek amacıyla "STEM Eğitiminde İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ ve Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN arasında Rektörlük Makamında imzalanan protokol uyarınca Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin STEM konusunda uzman Öğretim Üyeleri ile Afyonkarahisar ilindeki öğretmenleri bir araya getirmek için önemli bir adım atıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; ''Protokol ile Afyonkarahisar ilindeki tüm kademelerdeki öğretmenlere Afyon Kocatepe Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından STEM eğitimleri ile akademik destek sağlanacak ve üniversitede yapılacak etkinliklerde öğretmenlerle birlikte yeni projeler geliştirilecek. STEM eğitimlerinin hedef kitlesi okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde ders veren öğretmenlerimiz olacak. Proje temel E-STEM eğitimi ve devamında ileri düzey E-STEM eğitimi şeklinde gerçekleşecek. Temel E-STEM eğitimi 10 saat teorik eğitim ve 4 saat uygulama örneklerinin sunulması şeklinde toplam 14 saat olacak şekilde planlandı. Bu eğitimlerin daha önce STEM eğitimi almayan yaklaşık 1200 öğretmene verilmesi ve temel eğitimde başarılı olan 120 öğretmene devamında ileri seviye E-STEM uygulama eğitimleri verilmesi hedefleniyor. 21 saat uygulama eğitimi  yapılacak.

Proje ile öğretmenlerin teorik eğitimlerini tamamlayıp uygulamalı bir E-STEM eğitimiyle girişimciliği etkinliklere nasıl entegre edeceklerini keşfetmeleri, öğretmenlerin okullarda E-STEM konusunda bilgi ve becerilerini arttırarak daha nitelikli eğitim-öğretim sunmaları ve E-STEM etkinliklerinin okullarda yaygınlaştırmaları sağlanacak. Bu eğitimlerin hayata geçirilmesi için katkıda bulunan Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ' a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.'' dedi.

Protokol imza töreni imzaların atılması ve hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.

22-01-2021

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.