AFYON İL MEM ARGE

Afyon'un Termal Gücü

Afyon'un Termal Gücü Projesi Kapsamında Almanya'da staj yapan öğrencilerimiz eğitimlerini tamamladılar.
Afyon'un Termal Gücü

İhsaniye MTAL, Sandıklı MTAL, Uydukent MTAL, Emir Murat Özdilek MTAL ve Sandıklı Zübeyde Hanım MTAL'de öğrenim gören toplam 25 öğrencimiz Erasmus+ programı kapsamında 2018 yılında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilmeye layık görülen Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünce yürütülen "Afyon'un Termal Gücü" Projesi kapsamında Almanya'nın Sachsen-Anhalt bölgesinde işbaşı eğitimlerini gerçekleştirmişlerdir. Öğrencilerimiz proje kapsamında öncelikle eğitimlere katılmış olup, mesleki, dilsel, kültürel anlamda hazırbulunuşlukları artırılarak staj yapacakları termal turizm işletmelerine yerleştirilmişlerdir. Bu işletmelerde ön büro ve yiyecek-içecek hizmetleri alanında 3 aylık işbaşı eğitimlerini tamamlamışlardır.

Proje ile öğrencilerimizin mesleki bilgi ve becerilerinin artırılmasına, yabancı dilin önemini anlayıp geliştirmelerine, kişisel gelişim imkanlarının sağlanmasına, istihdam oranlarının ve meslek liselerinin kurumsal kapasitelerinin artırılmasına, mesleki eğitim ve öğretim sistemlerinin modernizasyonu ile yenilik transferinin sağlanmasına destek verilmiştir. 

 

26-09-201926-09-201926-09-201926-09-2019

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.