AFYON İL MEM ARGE

Afyonkarahisar PİSA Öğretmen Çalıştayı

Afyonkarahisar PİSA Öğretmen Çalıştayı

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi olarak PİSA ( Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı) çerçevesinde başarısızlık sebeplerinin tespiti ve Afyonkarahisar ili genelinde yapılacak yerinde ve nitelikli faaliyetlerle konu alanında başarının arttırılması adına Afyonkarahisar PİSA Öğretmen Çalıştayı gerçekleştirildi.

Emir Murat Özdilek Uygulama Oteli Konferans Salonunda gerçekleştirilen Kapanış Töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN; "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan çalıştay 2 Mart 2020 Pazartesi günü 300 öğretmenimizin katılımı ile başladı. Katılımcı öğretmenlerimize PİSA Sınavı tanıtımı yapılarak Türkçe, Fen Bilimleri ve Matematik öğretmenlerimiz ile branşlara yönelik çalıştay gerçekleştirildi. Dört günlük çalıştay boyunca bilgi ve tecrübeleriyle çalıştay raporlarının oluşmasında emeği gecen siz değerli öğretmenlerimize, gerekli rehberlik desteğini esirgemeyen Afyon Kocatepe Üniversitesinin kıymetli akademisyenlerine ve organizasyonu gerçekleştiren Ar Ge birimi personelimize kurumum ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Hazırladığınız raporların Afyonkarahisar'ın eğitimde istenilen düzeye gelmesinde faydalanılacak bir kılavuz olmasını temenni ederim. Bu kazanımların kendinize ve çevrenize katkı sağlayacağını düşünüyorum. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN'ın çalıştaya katılan öğretmenlerimizin sorularını cevaplamasının ardından program sona erdi.

 

06-03-202006-03-202006-03-202006-03-202006-03-2020

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.