AFYON İL MEM ARGE

Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyesi Ahşap Tasarım Eğitici Eğitimleri

Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyesi Ahşap Tasarım Eğitici Eğitimleri

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hazırladığı, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen YENEP (Yeni Nesil Eğitim Programı) 'Afyonkarahisar Kendin Yap' projesi kapsamında başlatılan Kendin Yap Atölyesi Ahşap Tasarım Eğitici Eğitimleri'ni ziyaret etti.

Mobil Atölyede eğitmenlik yapabilecek 13 öğretmenimizin eğitimlerini izleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "YENEP (Yeni Nesil Eğitim Programı) kapsamında, Afyonkarahisar Belediyesinden hibe olarak alınan otobüs, Mobil Atölyeye dönüştürülerek imkanı olmayan öğrencilerimize ulaştırılacak ve fırsat eşitliği sağlanacak. Mobil Atölyemizde, Robotik Kodlama İstasyonu ve Ahşap Tasarım istasyonu bulunacak. Bu istasyonda çalışabilmesi için öğretmenlerimize Ahşap Tasarım Eğitici Eğitimlerini başlattık. Ahşap tasarımı ile öğrencilerimiz istasyonda yaş özelliklerine göre tasarımlar yapacaklar. Yapmış oldukları özgün tasarımlar Mobil Ahşap Tasarım İstasyonu'nda ürün olarak ortaya çıkarılacak. Böylece öğrencilerimiz düşüncenin somutlaştırılmış halini görebilecek. Tüketici olmaktan ziyade, üreten bireyler olan öğrencilerimiz kendilerini gerçekleştirmiş olacak. Ayrıca günlük hayatta kullanılacak özgün tasarımlar oluşturarak magnet, anahtarlık, hediyelik eşya, resim çerçevesi gibi birçok üretimi yapılabilecek.

Değerli öğretmenlerim, 24-28 Şubat tarihlerinde 5 gün 30 saat olarak gerçekleştirilecek eğitimlerde hepinize başarılar diliyor burada edineceğiniz bilgileri katlayarak çoğaltacağınıza inanıyorum. Projede emeği geçen Afyonkarahisar Belediyemize, Zafer Kalkınma Ajansına, firmalara, AR-GE birimimize, eğitmenlere ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Program süreçle ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerin yapılmasıyla sona erdi.

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.