AFYON İL MEM ARGE

7. Geleneksel eTwinning Çalıştayı Başladı...

7. Geleneksel eTwinning Çalıştayı Başladı...

 

Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan ve  3 gün sürmesi planlanan 7. eTwinning Çalıştay açılışı TOBB İmam Hatip Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN,  Şube Müdürümüz Mustafa GÜNAY, eğitimcilerimiz ve 40 öğretmenimizin katılımıyla yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin YALÇIN yaptığı açılış konuşmasında; "eTwinning" faaliyetlerinin en temel amacı Avrupa'nın farklı ülkelerinden öğretmenlerin, deneyimlerini paylaşıp, fikir alış verişinde bulunabileceği çevrim içi bir ortam oluşturmaktır. Bu faaliyetler sayesinde öğretmenler, farklı ülkelerden iletişim kurdukları diğer öğretmenlerle kendi eğitim süreçlerine uygun şekilde projeler yapabilmektedirler. Projelerde teknolojinin eğitime adaptasyonu ve eğitim süreçlerinde uygun şekilde kullanımı istenilen bir durumdur.  Bu anlamda eTwinning faaliyetlerinin en önemli getirilerinden ve katkılarından bir tanesi öğretmen ve öğrencilerimizin dijital becerilerini ve teknolojik yeterliliklerini arttırmaktır. Özellikle ülkemizde Fatih projesi ile birlikte öğretmenlere ve okullara sağlanan teknoloji alt yapı desteğinin, eğitim pratiğinde etkili biçimde kullanılması beklenmektedir. Bu anlamda eTwinning projeleri üretmek öğretmenlerimize yardımcı olacaktır" diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmasında ilimizde bu tür çalıştaylara büyük önem verdiklerini, verimli bir çalıştay geçirmelerini dileyerek tüm öğretmenlere teşekkür etti.

17-09-201917-09-201917-09-2019

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.