51.TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finalleri
![51.TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finalleri](/meb_iys_dosyalar/2020_03/11154056_e6920c27-aed3-4cff-9c89-543eb021fb01.jpg)
51.TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında ilimizi temsil eden 21 projenin sahibi öğretmen ve öğrencilere destek ve motivasyon ziyareti yapıldı.
Toplam 100 projenin sergilendiği TÜBİTAK Konya bölge finalinde ilimiz proje sayısı bakımından Antalya dan sonra ikinci sırada yer almaktadır.
TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile lise öğrencilerinin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek, soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması; farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması; bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin öğrencilere kazandırılması; öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması amaçlanmaktadır.