26 TÜBİTAK Projemizle Konya Bölge Finaline Gidiyoruz
![26 TÜBİTAK Projemizle Konya Bölge Finaline Gidiyoruz](/meb_iys_dosyalar/2021_03/17170401_WhatsApp_Image_2021-03-17_at_16.40.03.jpg)
Bu yıl 52.'si düzenlenen 2204-A TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Konya Bölge Finaline 26 Proje ile katılım hakkı kazandık. Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi 10, Süleyman Demirel Fen Lisesi 3, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3, Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi 3, Özel Aral Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2, Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 1, Kamil Miras Anadolu Lisesi1, Sinanpaşa Tınaztepe Çok Programlı Anadolu Lisesi 1, Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1, İscehisar Mehmet Çakmak Anadolu Lisesi 1 ve Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi 1 olmak üzere toplam 26 projemiz Konya Bölge Finalinde ilimizi temsil edileceğiz. 21 öğretmen ve 40 öğrencimiz yapacakları sunumlarla 25-26 Mart tarihlerinde online olarak projelerini jüri heyetlerine anlatacak ve Mart ayı içinde Bölge finalinden Türkiye finaline gidecek projeler belirlenecektir. TÜBİTAK tarafından Mayıs ayı sonunda da Türkiye Finali yapılacaktır.