AFYON İL MEM ARGE

2021 e-Twinning Avrupa Özel Ödülünde Birincilik Ödülü Afyonkarahisar'ın

2021 e-Twinning Avrupa Özel Ödülünde Birincilik Ödülü Afyonkarahisar'ın

eTwinning Fransa ve Almanya tarafından verilen Citizenship özel ödül kategorisinde "eco_fab_lab" projesi ile öğretmenimiz Esma APAYDIN Avrupa 1.si oldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın açılış konuşmasını yaptığı "Afyonkarahisar Özel Ödül" programı 04.03.2021 tarihinde saat 15.00' da eTwinning il koordinatörü Nursefa KESKİN moderatörlügünde zoom üzerinden yapıldı.

 

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Her yıl Avrupa Komisyonu tarafından 43 ülkede yapılan eTwinning projelerinden en iyilerine "Avrupa Özel Ödülleri" verilmektedir. Ülkemizden 31 öğretmenimiz, 8 projede kurucu/ortak olarak yaptıkları çalışmalarda üstün gayret ve başarı göstermiş, Avrupa Özel Ödülüne hak kazanarak başarılarını uluslararası boyuta taşımıştır. İlimizdeki eTwinning faaliyetlerinin başarısı da her geçen gün daha da artmaktadır. Bu çalışmalarda emeği olan herkese tesekkür ediyor, Avrupa Özel Ödülü alan Esma APAYDIN öğretmenimizi ve ekibini de tebrik ediyorum." dedi.

 

UDS yetkilisi Dr.Hülya BAL eTwinning hakkında bilgi vermiştir. 43 ülkeden 870 aday gösterilen proje içerisinden 9 kategoride 13 proje Avrupa sınıflarına yenilik getirmek için gösterdikleri olağanüstü çabalar nedeniyle ödüle layık görüldü. Türkiye'den 31 öğretmenimizin, ödül alan 8 projede yer almalarından dolayı gururluyuz diye belirtti.

 

Programda ;Fransa ve Almanya tarafından verilen Citizenship özel ödül kategorisinde "eco_fab_lab" projesi ile Avrupa 1.si olan öğretmenimiz Esma APAYDIN ve proje ekibi (Afyonkarahisar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Afyon) ile Okul Müdürü Osman TEZGİDEN projeyi tanıttı.

 

Toplantıya katılan ilimiz okul müdürleri ve öğretmenleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'a  desteklerinden dolayı teşekkür etti.

09-03-202109-03-2021

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.